28.12.2023

vianočný benefičný koncert (2023)

Dňa 28.12. sa v kostole svätého Šimona a Júdu v Námestove uskutočnil benefičný koncert s názvom Vianočný koncert v kostole. Priestory kostola sa po svätej omši o 19:00 rozozvuačali tónmi domácich oravských hudobníkov a spevákov. Pestrý hudobný program pozostával z vianočných kolied v klasickom a ľudovom znení. Na koncerte nechýbali ani tí najmenší – školský komorný orchester SZUŠ Fernezová pod vedením Adriána Malovaníka s názvom Wolfgang Amaterus. Na koncerte sa okrem nich predstavila aj ľudová hudba Spod Humna zložená z desiatich členov pod vedením Paulíny Branickej. Súčasťou koncertu bola aj kapela v zložení Tomáš Balák, Marek Babinský, Lukáš Laštík, Jakub Turác a Rastislav Rusnák, ktorá doprevádzala speváčky ako Natália Žufová, Terezka Volčeková, Terezka Prielomková, Katka Janceková. Na koncerte ešte vystúpili hosťujúce speváčky Veronika Kurjaková a Slávka Tkáčová. Príjemným spestrením koncertu bolo aj sprievodné hovorené slovo pána Pavla Koňucha. Aj vďaka bohatej účasti a štedrosti prítomných ľudí sa podarilo darovať nadácii Námestovský anjel finančnú zbierku v hodnote 1045 EUR.