25.11.2019

O. Emmanuel Yousaf z Pakistanu

Kresťania vo svete čelia čoraz väčšiemu prenasledovaniu, upozorňuje Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej cirkvi.  Upozorňuje, že situácia prenasledovaných kresťanov vo svete sa zhoršuje. V súčasnosti žije pod hrozbou perzekúcie každý siedmy kresťan, čo predstavuje vyše 300 miliónov kresťanov. Každý jeden z nich čelí kvôli svojej viere určitej forme útlaku – niektorým je odopreté vzdelanie, niektorí prídu o prácu, niektorí sú prenasledovaní a zabití.

Jednou z krajín, kde sa situácia kresťanskej komunity v posledných rokoch zhoršila, je Pakistan. Práve preto nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi pozvala na Slovensko otca Emmanuela Yousafa, aby podal svedectvo o živote v krajine, kde sú kresťania utláčanou menšinou. Emmanuel Yousaf má 69 rokov a pochádza z mesta Lahore v Pakistane, kde taktiež aktuálne pôsobí ako národný riaditeľ Katolíckej komisie pre spravodlivosť a mier (CCJP). So svojou prednáškou zavítal v rámci Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom aj do našej farnosti. 

Prednáška pakistanského kňaza Emmanuela Yousafa
Prednáška pakistanského kňaza Emmanuela Yousafa