09.09.2019

Deň farnosti

Druhú septembrovú nedeľu sa v našej farnosti po štrnástykrát organizoval Deň farnosti. Program začal slávnostnou svätou omšou na amfiteátri, ktorú celebroval dekan farnosti Miloš Pekarčík. Bohoslužbu svojim spevom spestril a sprevádzal rodičovský zbor.

Po skončení slávnosti sa všetci veriaci presunuli za amfiteáter, kde už bol nachystaný tradičný guláš, ktorí niektorí z nich sami od skorého rána pripravovali. Okrem chutných gulášov boli pripravené aj grilované lahôdky, výborne koláče, pivo a kofola. Poobedný program spestrili svojou hrou mladí Heligonkári z Rabčíc a tancom deti zo Súkromnej základnej umeleckej školy PIERROT z Námestova. Deti sa spolu s animátormi z Erka mohli zabaviť pri rôznych súťažiach. Ako už je zvykom, ani tento rok nesmel chýbať tradičný kvíz a tombola. Kvízové otázky boli tentokrát z Evanjelia podľa Jána a víťazi si odniesli krásne ceny.

Deň farnosti bol plný zážitkov, rodinnej pohody a atmosféry. Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýkoľvek spôsobom podieľali na príprave nášho Dňa farnosti. Už teraz sa tešíme na toto podujatie opäť o rok.