RÍMSKOKATOLÍCKA FARNOSŤ

SV. ŠIMONA A JÚDU V NÁMESTOVE

Online prenosy svätých omší

Pondelok – sobota

Sv. omša (online) – 18:00

Sväté prijímanie – 17:00

Nedeľa

Sv. omša (online) – 09:00

Sväté prijímanie – 11:00, 14:30

Zapisovanie ročníc

V nasledujúcom týždni, od 21.11. do 26.11. 2021, môžete ešte prísť v úradných hodinách nahlásiť úmysly sv. omší za zosnulých, ktorí zomreli v roku 2021 – tzv. ročnicu.

jesenná zbierka na charitu

Na budúcu nedeľu bude jesenná zbierka na charitu. Po dohode s riaditeľom spišskej katolíckej charity a so súhlasom spišského diecézneho administrátora bude výťažok zo zbierky v našej farnosti použitý na opravu plota a okolia denného stacionára bl. Zdenky Schellingovej, ktorý sa nachádza v priestoroch starej námestovskej fary.

Škola viery

Ponúkame vám nahrávky a prezentácie prednášok z Diecéznej školy viery

Otvoriť

Odpustky pre duše v očistci

Z príležitosti sviatkov Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých bolo v Cirkvi vždy možné získať úplne odpustky pre duše v očistci. Vzhľadom na pandemické obmedzenia, Apoštolská penitenciária v Ríme pre aktuálnu situáciu stanovila nasledujúce usmernenia:

Odpustky sú odpustenie časného trestu pred Bohom za hriechy, ktoré sú už odpustené, čo sa týka viny. Odpustky sú čiastočné alebo úplné podľa toho, či oslobodzujú od časného trestu za hriechy čiastočne alebo úplne. Každý veriaci môže odpustky získať buď pre seba alebo aplikovať za zosnulých. (KKC 1471)

- Zo života farnosti -